Esperal jest substancją wykorzystywane w terapii osób uzależnionych od alkoholu. W postaci wszywki alkoholowej, skutecznie wspiera alkoholika w walce z nałogiem. Jest to awersyjna metoda terapeutyczna, która wywołuje w psychice pacjenta określone zmiany, przeciwne dotychczasowym. Zmienny jest fakt, że działa on jedynie u osób spożywających alkohol. Dla osób niepijących substancja ta pozostaje obojętna i nie odczuwalna.
Przeczytaj też: https://akcemed.pl/esperal-rzeszow-kto-i-kiedy-moze-sie-zaszyc/
Esperal – czym dokładnie jest?
Substancja czynna Esperalu to disulfiram, który dostępny jest w formie doustnej lub podskórnej. Środek przeznaczony do przyjmowania drogą doustna nosi nazwę Anticol. Cieszą się znacznie mniejszą popularnością, niż Esperal, ze względu na ograniczoną wygodę stosowania. Pacjent podczas leczenia musi pamiętać o systematycznym przyjmowaniu konkretnych dawek leku. Tylko prawidłowo stosowany środek będzie skuteczny.
Chory nie może dopuścić do sytuacji, w której substancji czynnej zabraknie w jego krwiobiegu. Wystarczy Więc dla nieuwagi, żeby wstawić, aby terapia stała się Nieefektywna. Esperal ma natomiast jedną główną zaletą. Raz przy tych organizm działa nawet do 12 miesięcy. Substancja czynna, uwalnia się do organizmu pacjenta stopniowo. Czy ta dawka jest tak drobna, żeby zapewnić jak najwyższy poziom skuteczności i jakości przebiegu terapii.
Esperal – kto może z niego skorzystać?
,,Zaszyć się” z użyciem Esperalu może praktycznie każdy. Najczęściej z możliwości terapeutycznych, które daje wszywka alkoholowa, korzystają osoby uzależnione od alkoholu. Żeby poddać się takiemu zabiegowi, należy zachować abstynencję przez przynajmniej 24 godziny przed wizytę lekarską. Alkoholicy często decydują się wobec tego najpierw na detoks, a później zgłaszają się na wszycie wszywki.
Esperal – kiedy i gdzie się można się ,,zaszyć”?
Z zabiegu warto skorzystać na początkowym etapie leczenia. Wszywka bowiem ma wpływ znaczący na psychikę pacjenta. Kiedy połącz on ją z innymi elementami terapii, jest ona najskuteczniejszą metodą na wygranie walki z nałogiem. Zaprzestanie spożywania alkoholu nie jest proste, zwłaszcza jeżeli pacjent ma skłonność do ciągnących się w nieskończoność epizodów nadmiernego picia, czyli tak zwanych ciągów alkoholowych. Najlepiej, kiedy pacjent korzysta z wszystkimi, jednocześnie będąc pod opieką specjalisty podczas detoksu alkoholowego.
Zobacz też: http://www.zabobon.pl/zegarki-junghans-ponadczasowe-zegarki-dla-kobiet-i-mezczyzn/