Czym charakteryzuje się pędzel typu flat top? Sprawdzamy!

Nakładanie podkładu palcem odeszło już, i słusznie, do historii. Dziś już nie tylko profesjonaliści za standard uznają gąbeczkę czy też pędzel do podkładu. Aplikacja kosmetyku przy ich pomocy jest łatwiejsza, a przy okazji daje lepszy efekt estetyczny. Pytanie więc nie, czy po nie sięgnąć, ale jakie akcesorium wybrać. Dużą popularnością cieszą się pędzle typu flat top. Zobacz, dlaczego.

Możesz zastanawiać się, czym różni się nakładanie podkładu gąbką oraz pędzlem i czy w ogóle. Różnica jest dość zasadnicza. Aplikując kosmetyk gąbką, uzyskujesz bardziej rozmyty i delikatny efekt, ale i słabsze krycie. Za to sięgając po odpowiednio dobrany pędzel do podkładu, możesz budować krycie warstwa po warstwie, a jednocześnie unikasz niepożądanego efektu maski. To, które z akcesoriów wybierzesz, zależy od ciebie. Jeśli jednak zdecydujesz się na pędzel – najkorzystniejszą opcją będzie flat top.

Pędzel do podkładu flat top, czyli jaki?

Flat top to określenie, które odnosi się bezpośrednio do kształtu, jaki przybiera włosie pędzla. Tłumacząc dosłownie z języka angielskiego, można powiedzieć, że akcesorium to ma spłaszczoną końcówkę. Włosie na końcu nie jest więc puszyste i „zaokrąglone”, ale ostro ścięte, co daje płaską powierzchnię.

Pędzel flat top dodatkowo:

  • ma sporą średnicę i najczęściej okrągły lub owalny przekrój – to pozwala w szybki sposób zaaplikować kosmetyk i „wpracować” go w duże partie skóry twarzy,
  • jest wykonany z gęsto zbitego włosia – co przekłada się na efektywne transferowanie produktu z opakowania na pędzel i z pędzla na skórę.

Największą popularnością cieszą się pędzle syntetyczne, które są łatwe do utrzymania w czystości i odpowiednie również dla osób ze skłonnościami do alergii. Takiego flat topa można znaleźć m.in. w ofercie polskiej marki kosmetyków mineralnych – Annabelle Minerals.

Jak pracować z flat topem?

Pędzel do podkładu typu flat top dobrze współpracuje z każdą formułą kosmetyku – zarówno z produktami płynnymi i półpłynnymi, jak i w postaci sypkich pudrów (taką postać przyjmują m.in. podkłady mineralne). Warto jednak wiedzieć, w jaki sposób z nim pracować. Aby zaaplikować kosmetyk w efektywny sposób:

1) Nałóż odrobinę podkładu na wierzch dłoni albo – w przypadku produktu mineralnego – na wieczko.

2) Zanurz końcówkę pędzla w kosmetyku.

3) Rozpocznij aplikację podkładu od środka twarzy – tj. od nosa i strefy „T”, kierując się na zewnątrz.

4) Kosmetyk nakładaj cienką warstwą. Nie wcieraj go, a „wstempluj” w skórę – tak, aby dobrze się w nią wtopił. Nie zapominaj o nałożeniu kosmetyku również na szyję oraz na płatki uszu.

5) Jeśli jedna, cienka warstwa nie wystarczy i są miejsca, które wymagają dodatkowego krycia – ponownie nabierz odrobinę podkładu i wklep go ruchem stemplującym tam, gdzie to niezbędne.

6) Po użyciu pędzel warto umyć, korzystając np. z ciepłej wody z odrobiną szarego mydła lub delikatnego szamponu dla dzieci i pozostawić do wyschnięcia w pozycji na płasko (aby włosie nie zostało zdeformowane).

Gdy zaczniesz korzystać z pędzla do podkładu, przekonasz się, że nawet ten sam kosmetyk, który wcześniej nakładałaś palcami czy gąbką, będzie się prezentował na twojej skórze inaczej. Przetestuj to akcesorium i zobacz, który efekt podoba ci się najbardziej.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here